پنج شنبه 1396/10/28 - 16 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، گفت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند.

آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه یاسوج امروز ( 22 دی ) در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: طبق فرموده پیامبر گرامی اسلام (صل الله علیه و آله وسلم) انسان باید در شب و روز و پیدا و پنهان، خداترس باشد.

وی با بیان اینکه تقوا، پاکی و خودسازی باید همیشگی باشد، اظهار داشت: تقوا و پاکی زمان و مکان نمی شناسد و انسان در همه حال باید اهل تقوا باشد.

آیت الله حسینی ادامه داد: تقوا اکسیری است که اگر با اتحاد و انسجام همراه شد، دارنده آن در دنیا و آخرت سعادتمند می شود.

امام جمعه یاسوج در ادامه، به دشمنی های صورت گرفته بر علیه نظام و مردم در طول دوران انقلاب اسلامی اشاره و یادآور شد: همه دنیای کفر و افراد مستکبر عالم با قدرت کم و زیاد خود، حدود 40 سال فعالیت های گسترده ای برای ضربه زدن به نظام و مردم انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه این کشورها از همه ابزارهای خود برای نابودی نظام استفاده کردند، اذعان داشت: دنیای کفر و استکبار با حمایت از گروه های منافقین، داعش، ترور، تهدید، تحریم و فتنه تلاش های بسیاری کردند، ولی به لطف الهی موفق نشدند.

آیت الله حسینی رمز شکست دشمنان در مقابله با نظام و ملت ایران را اتحاد، انسجام، برادری و ولایت مداری دانست و خاطرنشان کرد: ملت باید قدردان این نعمت های الهی باشند.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: وقتی فتنه ای رخ می دهد، دشمنان در پشت آن در حال برنامه ریزی هستند، ولی به لطف الهی همه این فتنه ها خنثی می شوند.

وی در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به مناسبت های هفته اشاره کرد و گفت: شاه خائن در 26 دی ماه سال 57 از کشور فرار کرد و این نتیجه اتحاد و انسجام مردم در برابر ظالمین بود.

آیت الله حسینی 27 دی ماه، سالروز شهادت شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام را یادآور شد و اضافه کرد: شهید نواب صفوی از سن 17 سالگی حرکت و قیام خود را بر علیه رژیم آغاز کرد.

خطیب جمعه شهر یاسوج یادآور شد: اوج مبارزه این شهید بزرگوار و یارانش زمانی بود که از نجف برگشت تا افراد فاسد را از بین ببرد.

وی اجرای احکام اسلامی را از اهداف شهید نواب صفوی دانست و ادامه داد: آیت الله امینی، آیت الله کاشانی و مرحوم سیدمحمدتقی خوانساری هم از این عنصر فداکار و نترس حمایت کردند.

آیت الله حسینی به دیدار جمعی از مردم استان قم در 19 دی ماه امسال با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری در این دیدار مطالب ارزشمندی را بیان و نقشه های مثلث شوم آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و آل سعود که نوکری آنها اکنون سر زبان همه ملت هاست را افشا کرد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کسانی که با انقلاب، نظام، ایران و ملت مخالف هستند در روزهای اخیر حرکت هایی انجام دادند که به لطف خداوند سر آنها به سنگ خورد.

وی با بیان اینکه دشمنی دشمنان همیشه ادامه دارد، اظهار داشت: استقامت ملت ایران نیز هیچ گاه در برابر دشمنان سست و بی روح نمی شود.

آیت الله حسینی با بیان اینکه هر سیل و زلزله ای در برابر ملت ایران به زانو درمی آید، عنوان کرد: مرد و زن آگاه و بصیر ایران اسلامی در برابر دشمنان سد مستحکمی به وجود آوردند و به لطف الهی، نقشه های دشمنان خنثی شد.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، ابراز داشت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند، زیرا در روز قیامت باید پاسخگوی اعمال خود در برابر ملت باشند.

اخبار
خادمین امام زادگان مدافعان دیگر حرم هستند

حجت الاسلام جنتی مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد باتسلیت ایام فاطمیه گفت:ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه به محضر حضرت بقیه الله اعظم ولی عصر (ص)و نائب برحق ایشان حضرت امام خامنه ای ومحضر مبارک امام جمعه محبوب  ومردم استان کهگیلویه به نیابت از اعضای هئیت امنا وهمه خادمین امام زادگان متبرکه استان کهگیلویه وبویراحمد حضور شما این ایام راتسلیت عرض می نمائیم.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه افزود:آغاز حضور زوار بقاع متبرکه از ۱۵ اسفند ۹۶آغاز وتا ۱۵ فرودین ۹۷ ادامه  خواهد یافت،ازاین رو اداره اوقاف وامور خیریه  وهئیت امنای امازادگان استان کهگیلویه وبویر احمد با اجرای کارگاه آموزشی آمادگی خود را برای اجرای فعالیت های فرهنگی این امام زادگان در ایام نوروز اماده می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی امام جمعه مرکز استان با تسلیت ایام فاطمیه ابراز داشت : ضمن خوش آمد گویی به همه اعضای هئیت امنا وخادمین امازادگان استان ایام  فاطمیه رابه همه حاضرین در این جلسه  تسلیت عرض میکنم.

امام جمعه یاسوج با تشریح ویژگی های خادمین امام زادگان گفت:کسانی در حال خدمت به امام زادگان در هر نوع خدمتی هستند تواتنسته اند نفسشان را تربیت کردند واز هوا وهوس آن جلوگیری کنند وخودرا  دارای  ویژگی اصول دینداری وخدمت در راه خدابرخوردار کنند.

وی در ادامه افزود:همه بدانیم رسیدن به اسایش وآرامش در آخرت در گرو اعمالمان در دنیا است.

حسینی امام جمعه یاسوج اضافه کرد:الذین یوقیمون باالصلاط نماز ،معراج مومن است ،نمازانسان را به خدا پیوند می دهد.

امام جمعه یاسوج با اشاره به ترویج دین توسط خادمان امام زادگان  بیان نمود:شما خادمان امازادگان در حال خدمت به ترویج دین هستید.

حسینی در ادامه افزود:این تشیع مدیون این زحمات امامزادگان  هستند که منبع علوم  دینی شدند که از این روواجب التعظیم هستند .

امام جمعه یاسوج در پایان بیان داشت :برای شما آرزوی توفیق برای خدمت وترویج دین در کنار جوار بقاع مترکه امام زاده گان عظیم الشان از خداوند را خواستارم.

ارتباط با امام جمعه