پنج شنبه 1396/10/28 - 17 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، گفت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند.

آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه یاسوج امروز ( 22 دی ) در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: طبق فرموده پیامبر گرامی اسلام (صل الله علیه و آله وسلم) انسان باید در شب و روز و پیدا و پنهان، خداترس باشد.

وی با بیان اینکه تقوا، پاکی و خودسازی باید همیشگی باشد، اظهار داشت: تقوا و پاکی زمان و مکان نمی شناسد و انسان در همه حال باید اهل تقوا باشد.

آیت الله حسینی ادامه داد: تقوا اکسیری است که اگر با اتحاد و انسجام همراه شد، دارنده آن در دنیا و آخرت سعادتمند می شود.

امام جمعه یاسوج در ادامه، به دشمنی های صورت گرفته بر علیه نظام و مردم در طول دوران انقلاب اسلامی اشاره و یادآور شد: همه دنیای کفر و افراد مستکبر عالم با قدرت کم و زیاد خود، حدود 40 سال فعالیت های گسترده ای برای ضربه زدن به نظام و مردم انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه این کشورها از همه ابزارهای خود برای نابودی نظام استفاده کردند، اذعان داشت: دنیای کفر و استکبار با حمایت از گروه های منافقین، داعش، ترور، تهدید، تحریم و فتنه تلاش های بسیاری کردند، ولی به لطف الهی موفق نشدند.

آیت الله حسینی رمز شکست دشمنان در مقابله با نظام و ملت ایران را اتحاد، انسجام، برادری و ولایت مداری دانست و خاطرنشان کرد: ملت باید قدردان این نعمت های الهی باشند.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: وقتی فتنه ای رخ می دهد، دشمنان در پشت آن در حال برنامه ریزی هستند، ولی به لطف الهی همه این فتنه ها خنثی می شوند.

وی در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به مناسبت های هفته اشاره کرد و گفت: شاه خائن در 26 دی ماه سال 57 از کشور فرار کرد و این نتیجه اتحاد و انسجام مردم در برابر ظالمین بود.

آیت الله حسینی 27 دی ماه، سالروز شهادت شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام را یادآور شد و اضافه کرد: شهید نواب صفوی از سن 17 سالگی حرکت و قیام خود را بر علیه رژیم آغاز کرد.

خطیب جمعه شهر یاسوج یادآور شد: اوج مبارزه این شهید بزرگوار و یارانش زمانی بود که از نجف برگشت تا افراد فاسد را از بین ببرد.

وی اجرای احکام اسلامی را از اهداف شهید نواب صفوی دانست و ادامه داد: آیت الله امینی، آیت الله کاشانی و مرحوم سیدمحمدتقی خوانساری هم از این عنصر فداکار و نترس حمایت کردند.

آیت الله حسینی به دیدار جمعی از مردم استان قم در 19 دی ماه امسال با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری در این دیدار مطالب ارزشمندی را بیان و نقشه های مثلث شوم آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و آل سعود که نوکری آنها اکنون سر زبان همه ملت هاست را افشا کرد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کسانی که با انقلاب، نظام، ایران و ملت مخالف هستند در روزهای اخیر حرکت هایی انجام دادند که به لطف خداوند سر آنها به سنگ خورد.

وی با بیان اینکه دشمنی دشمنان همیشه ادامه دارد، اظهار داشت: استقامت ملت ایران نیز هیچ گاه در برابر دشمنان سست و بی روح نمی شود.

آیت الله حسینی با بیان اینکه هر سیل و زلزله ای در برابر ملت ایران به زانو درمی آید، عنوان کرد: مرد و زن آگاه و بصیر ایران اسلامی در برابر دشمنان سد مستحکمی به وجود آوردند و به لطف الهی، نقشه های دشمنان خنثی شد.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، ابراز داشت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند، زیرا در روز قیامت باید پاسخگوی اعمال خود در برابر ملت باشند.

اخبار
آرمان های امام خمینی (ره) تا همیشه ادامه دارد
آیت الله سید علی اصغر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: پس از ارتحال جانسوز امام خمینی (ره) سکان هدایت کشتی انقلاب به حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای به عنوان جانشینی شایسته سپرده شد و معظم له تاکنون به لطف الهی و به دلیل داشتن بصیرت، تیزبینی و موقعیت شناسی این امر مهم را به بهترین نحو ممکن انجام داده و در آینده نیز اینگونه خواهد بود.
وی افزود که قیام خونین 15 خرداد سال 1342 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و سرآغاز حرکت ملت ایران برای ریشه کنی رژیم طاغوت پهلوی و استقرار حکومت دینی در کشور بوده و از این رو اهمیت ویژه‌ای دارد.
امام جمعه یاسوج بیان کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد در ماه پرفضیلت رمضان بیش از پیش به یاد فقرا و مستمندان باشند و برای کمک به آنان تلاش و اقدام کنند.
آیت الله حسینی عنوان کرد که چند روز آینده جشن گلریزان با هدف آزادی زندانیان جرائم غیرعمد (مالی) همزمان با سراسر کشور در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
وی ابراز داشت: انتظار می‌رود که مردم نوعدوست و خیراندیش کهگیلویه و بویراحمد در این جشن شرکت کرده و در حد توان به آزادی این عده از زندانیان کمک کنند.
امام جمعه یاسوج گفت که چنین اقدام مهم و ارزشمندی علاوه بر آنکه سبب خوشحالی اعضای خانواده این زندانیان می شود دارای اجر معنوی بوده و ذخیره ای برای آخرت است.
آیت الله حسینی اظهار داشت: نیروی انتظامی حافظ امنیت، جان، مال و ناموس مردم بوده و تاکنون نیز تعدادی از مأموران آن در مرزها توسط اشرار و یا قاچاقچیان مواد مخدر به شهادت رسیده اند.
وی افزود که ملت ایران بیش از پیش قدردان رشادت ها و مجاهدت های مثال زدنی مأموران نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت در کشور و مرزها باشند.
آیت الله حسینی با تسلیت سالروز رحلت حضرت خدیجه کبری (س) همسر پیامبر (ص)، اظهار داشت: این بانوی بزرگوار به عنوان نخستین زن مسلمان یار وفادار حضرت محمد (ص) بود و اموال خود را نیز برای ترویج دین مبین اسلام صرف کرد.
ارتباط با امام جمعه