پنج شنبه 1396/10/28 - 11 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، گفت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند.

آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه یاسوج امروز ( 22 دی ) در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: طبق فرموده پیامبر گرامی اسلام (صل الله علیه و آله وسلم) انسان باید در شب و روز و پیدا و پنهان، خداترس باشد.

وی با بیان اینکه تقوا، پاکی و خودسازی باید همیشگی باشد، اظهار داشت: تقوا و پاکی زمان و مکان نمی شناسد و انسان در همه حال باید اهل تقوا باشد.

آیت الله حسینی ادامه داد: تقوا اکسیری است که اگر با اتحاد و انسجام همراه شد، دارنده آن در دنیا و آخرت سعادتمند می شود.

امام جمعه یاسوج در ادامه، به دشمنی های صورت گرفته بر علیه نظام و مردم در طول دوران انقلاب اسلامی اشاره و یادآور شد: همه دنیای کفر و افراد مستکبر عالم با قدرت کم و زیاد خود، حدود 40 سال فعالیت های گسترده ای برای ضربه زدن به نظام و مردم انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه این کشورها از همه ابزارهای خود برای نابودی نظام استفاده کردند، اذعان داشت: دنیای کفر و استکبار با حمایت از گروه های منافقین، داعش، ترور، تهدید، تحریم و فتنه تلاش های بسیاری کردند، ولی به لطف الهی موفق نشدند.

آیت الله حسینی رمز شکست دشمنان در مقابله با نظام و ملت ایران را اتحاد، انسجام، برادری و ولایت مداری دانست و خاطرنشان کرد: ملت باید قدردان این نعمت های الهی باشند.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: وقتی فتنه ای رخ می دهد، دشمنان در پشت آن در حال برنامه ریزی هستند، ولی به لطف الهی همه این فتنه ها خنثی می شوند.

وی در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به مناسبت های هفته اشاره کرد و گفت: شاه خائن در 26 دی ماه سال 57 از کشور فرار کرد و این نتیجه اتحاد و انسجام مردم در برابر ظالمین بود.

آیت الله حسینی 27 دی ماه، سالروز شهادت شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام را یادآور شد و اضافه کرد: شهید نواب صفوی از سن 17 سالگی حرکت و قیام خود را بر علیه رژیم آغاز کرد.

خطیب جمعه شهر یاسوج یادآور شد: اوج مبارزه این شهید بزرگوار و یارانش زمانی بود که از نجف برگشت تا افراد فاسد را از بین ببرد.

وی اجرای احکام اسلامی را از اهداف شهید نواب صفوی دانست و ادامه داد: آیت الله امینی، آیت الله کاشانی و مرحوم سیدمحمدتقی خوانساری هم از این عنصر فداکار و نترس حمایت کردند.

آیت الله حسینی به دیدار جمعی از مردم استان قم در 19 دی ماه امسال با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری در این دیدار مطالب ارزشمندی را بیان و نقشه های مثلث شوم آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و آل سعود که نوکری آنها اکنون سر زبان همه ملت هاست را افشا کرد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کسانی که با انقلاب، نظام، ایران و ملت مخالف هستند در روزهای اخیر حرکت هایی انجام دادند که به لطف خداوند سر آنها به سنگ خورد.

وی با بیان اینکه دشمنی دشمنان همیشه ادامه دارد، اظهار داشت: استقامت ملت ایران نیز هیچ گاه در برابر دشمنان سست و بی روح نمی شود.

آیت الله حسینی با بیان اینکه هر سیل و زلزله ای در برابر ملت ایران به زانو درمی آید، عنوان کرد: مرد و زن آگاه و بصیر ایران اسلامی در برابر دشمنان سد مستحکمی به وجود آوردند و به لطف الهی، نقشه های دشمنان خنثی شد.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، ابراز داشت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند، زیرا در روز قیامت باید پاسخگوی اعمال خود در برابر ملت باشند.

اخبار
تکه‌ای از سنگ حرم علی‌ابن موسی‌الرضا (ع) به امام جمعه یاسوج اهدا شد

دیدار خدام، حاملان پرچم رضوی و کاروان «زیر سایه خورشید» با امام جمعه یاسوج در دفتر وی برگزار شد.

آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور حاملان پرچم سبز رضوی در استان، اظهار کرد: قدم و نفس این بزرگواران مبارک و مقدس است.

امام جمعه یاسوج با اشاره به عظمت و کرامات امام رضا (ع)، خدمت به حرم مقدس این امام همام را افتخاری بزرگ دانست و گفت: وجود خادمان امام رضا (ع) در هر جایی مایه سعادت و برکت است.

حسینی در ادامه به سفارش و توجه امام رضا (ع) نسبت به خواهر بزرگوارشان، حضرت معصومه (س) اشاره کرد و بیان داشت: ایشان در این خصوص فرموده‌اند: «هر کس خواهرم، حضرت معصومه (س) را در قم زیارت کند مانند اینست که مرا زیارت کرده است».

امام جمعه یاسوج تماس با بارگاه قدس رضوی را بسیار مقدس و ارزشمند بیان کرد و یادآور شد: این حرکت کاروان زیر سایه خورشید امکان زیارت و ارتباط مردم با امام رضا (ع) را فراهم می‌کند.

سید جلال قلمشاهی نیز در دیدار با بیان اینکه حدود 10 سالیست که کاروان زیر سایه خورشید کار خود را آغاز کرده است، افزود: این کاروان در دهه کرامت به استان‌های سراسر کشور و برخی از دیگر کشورهای دنیا اعزام می‌شود.

سخنران و مبلغ کاروان زیر سایه خورشید آستان قدس رضوی، فراهم کردن زیارت از راه دور امام رضا (ع) برای مردم، توسعه سنت حسنه توجه به محرومان و توسعه و ترویج فرهنگ رضوی را از مهم‌ترین اهداف این حرکت عنوان کرد.

وی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در استان کهگیلویه و بویراحمد، از امام جمعه یاسوج خواست تا در لوحی به یادگار خطی برای کاروان «زیر سایه خورشید» بنویسد.

در پایان این دیدار تکه‌ای از سنگ حرم مقدس امام رضا (ع) به رسم یادبود از طرف خدام و حاملان پرچم رضوی به امام جمعه یاسوج اهدا شد.

اهدای تندیسی از حرم مبارک ثامن‌الحجج از طرف اعضای کاروان زیر سایه خورشید به امام جمعه یاسوج از دیگر برنامه‌های این دیدار بود.

ارتباط با امام جمعه