پنج شنبه 1396/10/28 - 19 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، گفت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند.

آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه یاسوج امروز ( 22 دی ) در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: طبق فرموده پیامبر گرامی اسلام (صل الله علیه و آله وسلم) انسان باید در شب و روز و پیدا و پنهان، خداترس باشد.

وی با بیان اینکه تقوا، پاکی و خودسازی باید همیشگی باشد، اظهار داشت: تقوا و پاکی زمان و مکان نمی شناسد و انسان در همه حال باید اهل تقوا باشد.

آیت الله حسینی ادامه داد: تقوا اکسیری است که اگر با اتحاد و انسجام همراه شد، دارنده آن در دنیا و آخرت سعادتمند می شود.

امام جمعه یاسوج در ادامه، به دشمنی های صورت گرفته بر علیه نظام و مردم در طول دوران انقلاب اسلامی اشاره و یادآور شد: همه دنیای کفر و افراد مستکبر عالم با قدرت کم و زیاد خود، حدود 40 سال فعالیت های گسترده ای برای ضربه زدن به نظام و مردم انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه این کشورها از همه ابزارهای خود برای نابودی نظام استفاده کردند، اذعان داشت: دنیای کفر و استکبار با حمایت از گروه های منافقین، داعش، ترور، تهدید، تحریم و فتنه تلاش های بسیاری کردند، ولی به لطف الهی موفق نشدند.

آیت الله حسینی رمز شکست دشمنان در مقابله با نظام و ملت ایران را اتحاد، انسجام، برادری و ولایت مداری دانست و خاطرنشان کرد: ملت باید قدردان این نعمت های الهی باشند.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: وقتی فتنه ای رخ می دهد، دشمنان در پشت آن در حال برنامه ریزی هستند، ولی به لطف الهی همه این فتنه ها خنثی می شوند.

وی در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به مناسبت های هفته اشاره کرد و گفت: شاه خائن در 26 دی ماه سال 57 از کشور فرار کرد و این نتیجه اتحاد و انسجام مردم در برابر ظالمین بود.

آیت الله حسینی 27 دی ماه، سالروز شهادت شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام را یادآور شد و اضافه کرد: شهید نواب صفوی از سن 17 سالگی حرکت و قیام خود را بر علیه رژیم آغاز کرد.

خطیب جمعه شهر یاسوج یادآور شد: اوج مبارزه این شهید بزرگوار و یارانش زمانی بود که از نجف برگشت تا افراد فاسد را از بین ببرد.

وی اجرای احکام اسلامی را از اهداف شهید نواب صفوی دانست و ادامه داد: آیت الله امینی، آیت الله کاشانی و مرحوم سیدمحمدتقی خوانساری هم از این عنصر فداکار و نترس حمایت کردند.

آیت الله حسینی به دیدار جمعی از مردم استان قم در 19 دی ماه امسال با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری در این دیدار مطالب ارزشمندی را بیان و نقشه های مثلث شوم آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و آل سعود که نوکری آنها اکنون سر زبان همه ملت هاست را افشا کرد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کسانی که با انقلاب، نظام، ایران و ملت مخالف هستند در روزهای اخیر حرکت هایی انجام دادند که به لطف خداوند سر آنها به سنگ خورد.

وی با بیان اینکه دشمنی دشمنان همیشه ادامه دارد، اظهار داشت: استقامت ملت ایران نیز هیچ گاه در برابر دشمنان سست و بی روح نمی شود.

آیت الله حسینی با بیان اینکه هر سیل و زلزله ای در برابر ملت ایران به زانو درمی آید، عنوان کرد: مرد و زن آگاه و بصیر ایران اسلامی در برابر دشمنان سد مستحکمی به وجود آوردند و به لطف الهی، نقشه های دشمنان خنثی شد.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، ابراز داشت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند، زیرا در روز قیامت باید پاسخگوی اعمال خود در برابر ملت باشند.

اخبار
جلوی فعل بدحجابی در داخل خودروها گرفته شود

آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که در محل مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: مطالب زیادی مربوط به این هفته داریم که 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک است و رهبری فرمودند یکی از کارهای مهم در زمینه مسائل اقتصادی مساله رکود و بیکاری و عدم اشتغال است.

وی ادامه داد: بنابراین یکی از راه‌های مهم و موثر توجه به صنایع کوچک و متوسط است چون هم زودبازده بوده و هم اشتغال خوبی ایجاد می‌کنند.

خطیب جمعه یاسوج در ادامه و مبحث دیگری از خطبه‌ها اضافه کرد: از سوی امریکای جهان خوار تحریم‌های زیادی بر ما تحمیل شد که آن چه موثر بوده اقتصاد مقاومتی است و هم باید توجه به درون و هم توجه به تولیدات داخلی کرد چرا که تا وقتی از داشته‌های خود بهره نگیریم نمی‌توان در مقابل تحریم‌ها چاره‌جویی کرد.

حسینی با خطاب قرار دادن تولیدکنندگان عنوان کرد: باید جنس مرغوب تهیه و تولید کنند و اجناس و کالای بنجل تولید نکنند و با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار دهند.

وی تبیین کرد: راه و پادزهر مقابله با تحریم‌ها اقتصاد مقاومتی است که بنیان آن بر تولیدات داخلی است که از تولید داخلی استفاده کنیم و این تولید باید اولا استاندارد باشد و در ثانی قیمت مناسب داشته باشند.

خطیب جمعه یاسوج تشریح کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی 22 مرداد سالروز پیروزی در جنگ 33 روزه است که در این جنگ همه کشورهای عربی روی هم گذاشتند تا حزب‌الله را از بین ببرند و به همین خاطر رژیم صهیونیستی را به حرکت درآوردند ولی در همان هفته اول به شکست خود پی بردند.

حسینی یادآور شد: سه هفته رژیم صهیونیستی به ناچار جنگ را ادامه داد و امریکا هم تسلیم شد و بعد از جنگ همه آن‌ها اقرار به شکست کردند و از آن طرف حزب‌الله با عظمت و با محبوبیت سربلند بیرون آمد و سید حسن نصرالله در میان شخصیت‌های اول خاورمیانه قرار گرفت.

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طاغوت ایران را سرنگون کردیم و در جنگ ایستادیم الان هم این ترامپ بی‌عقل را سر جای خود می‌نشانیم، تأکید کرد: همان گونه که کره شمالی خاری در چشم آن‌ها شده است.

حسینی به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری و سخنان رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری فرمودند که توجه خود را بر عدالت مستقر کنید و ایستادگی در برابر استکبار که باید این نصایح رهبری را برای موفقیت در دستور کار قرار دهند.

امام جمعه یاسوج به روز ورود آزادگان روز 26 مرداد سال 69 اشاره و مطرح کرد: آن‌ها که از قید نفس اماره آزاد شدند آزاده شدند و توانستند در بازداشتگا‌ه‌های جهنمی رژیم بعثی مقاومت کنند و از رحمت خداوند ناامید نشدند و با ایمان در برابر سخت‌ترین سختی‌ها ایستادگی کردند.

حسینی به یکی از جرایم مشهود اشاره و تصریح کرد: بی‌حجابی در خودروها در کشوری که خون داده و جوانان برومندی را برای ارزش‌ها تقدیم کرده درست نیست و نباید کشوری که برای خدا قیام کرد این گونه احکام اسلام در آن زیر پا گذاشته شود و بعضی از افراد پست و بی‌ریشه که شخصیت را در برهنگی می‌دانند ناهنجاری درست کنند که نیروی انتظامی باید جلوی این بزه و گناه را در حریم عمومی بگیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی باید حافظ احکام باشد و با این بی‌بوته‌ها و بی ریشه‌ها برخورد کند و شعارهای ارزشی خود را فراموش نکنیم و از نیروی انتظامی در این راه حمایت کنیم.

ارتباط با امام جمعه