پنج شنبه 1396/10/28 - 15 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، گفت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند.

آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه یاسوج امروز ( 22 دی ) در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: طبق فرموده پیامبر گرامی اسلام (صل الله علیه و آله وسلم) انسان باید در شب و روز و پیدا و پنهان، خداترس باشد.

وی با بیان اینکه تقوا، پاکی و خودسازی باید همیشگی باشد، اظهار داشت: تقوا و پاکی زمان و مکان نمی شناسد و انسان در همه حال باید اهل تقوا باشد.

آیت الله حسینی ادامه داد: تقوا اکسیری است که اگر با اتحاد و انسجام همراه شد، دارنده آن در دنیا و آخرت سعادتمند می شود.

امام جمعه یاسوج در ادامه، به دشمنی های صورت گرفته بر علیه نظام و مردم در طول دوران انقلاب اسلامی اشاره و یادآور شد: همه دنیای کفر و افراد مستکبر عالم با قدرت کم و زیاد خود، حدود 40 سال فعالیت های گسترده ای برای ضربه زدن به نظام و مردم انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه این کشورها از همه ابزارهای خود برای نابودی نظام استفاده کردند، اذعان داشت: دنیای کفر و استکبار با حمایت از گروه های منافقین، داعش، ترور، تهدید، تحریم و فتنه تلاش های بسیاری کردند، ولی به لطف الهی موفق نشدند.

آیت الله حسینی رمز شکست دشمنان در مقابله با نظام و ملت ایران را اتحاد، انسجام، برادری و ولایت مداری دانست و خاطرنشان کرد: ملت باید قدردان این نعمت های الهی باشند.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: وقتی فتنه ای رخ می دهد، دشمنان در پشت آن در حال برنامه ریزی هستند، ولی به لطف الهی همه این فتنه ها خنثی می شوند.

وی در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به مناسبت های هفته اشاره کرد و گفت: شاه خائن در 26 دی ماه سال 57 از کشور فرار کرد و این نتیجه اتحاد و انسجام مردم در برابر ظالمین بود.

آیت الله حسینی 27 دی ماه، سالروز شهادت شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام را یادآور شد و اضافه کرد: شهید نواب صفوی از سن 17 سالگی حرکت و قیام خود را بر علیه رژیم آغاز کرد.

خطیب جمعه شهر یاسوج یادآور شد: اوج مبارزه این شهید بزرگوار و یارانش زمانی بود که از نجف برگشت تا افراد فاسد را از بین ببرد.

وی اجرای احکام اسلامی را از اهداف شهید نواب صفوی دانست و ادامه داد: آیت الله امینی، آیت الله کاشانی و مرحوم سیدمحمدتقی خوانساری هم از این عنصر فداکار و نترس حمایت کردند.

آیت الله حسینی به دیدار جمعی از مردم استان قم در 19 دی ماه امسال با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری در این دیدار مطالب ارزشمندی را بیان و نقشه های مثلث شوم آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و آل سعود که نوکری آنها اکنون سر زبان همه ملت هاست را افشا کرد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کسانی که با انقلاب، نظام، ایران و ملت مخالف هستند در روزهای اخیر حرکت هایی انجام دادند که به لطف خداوند سر آنها به سنگ خورد.

وی با بیان اینکه دشمنی دشمنان همیشه ادامه دارد، اظهار داشت: استقامت ملت ایران نیز هیچ گاه در برابر دشمنان سست و بی روح نمی شود.

آیت الله حسینی با بیان اینکه هر سیل و زلزله ای در برابر ملت ایران به زانو درمی آید، عنوان کرد: مرد و زن آگاه و بصیر ایران اسلامی در برابر دشمنان سد مستحکمی به وجود آوردند و به لطف الهی، نقشه های دشمنان خنثی شد.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، ابراز داشت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند، زیرا در روز قیامت باید پاسخگوی اعمال خود در برابر ملت باشند.

اخبار
کشتار مردم مظلوم و مسلمان میانمار یک فاجعه بزرگ در جهان اسلام است

حجت الاسلام سیدامان الله حسینی صدر، امام جمعه موقت یاسوج امروز (7 مهر) در خطبه های نماز این شهر به تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم اشاره کرد و گفت: این تقارن نشان می دهد که تفکر و اندیشه دفاع مقدس و عاشورا به یکدیگر مرتبط هستند.

 

وی از نزدیکی تاسوعا و عاشورای حسینی سخن به میان آورد و اظهار داشت: باید نهایت استفاده را از این روزها داشته باشیم.

 

حسینی صدر عنوان کرد: مداحان در عزاداری و سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی از اشعاری که در شان اهل بیت (علیهم السلام) است استفاده کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: مردم در نذورات تاسوعا و عاشورای حسینی فقرا و نیازمندان مناطق محروم را فراموش نکنند.

 

خطیب جمعه موقت یاسوج در ادامه به همه پرسی کردستان عراق اشاره و یادآور شد: این خودمختاری یک فاجعه جدید در جهان اسلام و کشور عراق است.

 

حسینی صدر با اشاره به کشتار مردم مظلوم و مسلمان میانمار توسط بودائیان، اضافه کرد: این کشتار نیز یک فاجعه بزرگ در جهان اسلام است که مردم را به بدترین شکل می کشند.

 

وی ضمن محکوم کردن این جنایت های ددمنشانه و غیرانسانی، ابراز داشت: این جنایت ها شبیه جنایت اسرائیل غاصب در حق مردم مظلوم فلسطین است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به کشورهای اسلامی و سران آنها مبنی بر دفاع از مسلمانان میانمار اشاره و اظهار داشت: رهبری از آنها خواست با اعتراض، تحریم و محکوم کردن این جنایت ها از مسلمانان مظلوم میانمار حمایت کنند.

 

حسینی صدر با بیان اینکه انتظاری از مجامع بین المللی برای محکوم کردن این جنایت ها نیست، تاکید کرد: باید خود مسلمانان تحرک داشته و این جنایت ها را محکوم کنند.

 

وی به نابودی گروهک تکفیری، تروریستی داعش در سوریه اشاره و خاطرنشان کرد: اگر حضور جوانان ایران از جمله شهید حججی ها نبود، جنایات فجیع تری توسط گروهک های تروریستی در عراق و سوریه رخ می داد.

 

به سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا ایران را به دخالت در امور دیگر کشورها متهم کرد در حالی که ایران اسلامی مدافع حقوق انسان ها در همه نقاط دنیاست.

ارتباط با امام جمعه