پنج شنبه 1396/10/28 - 15 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/24
روضه ها و اشعار عزاداری امام حسین(ع) باید سندیت داشته باشند

امام جمعه موقت یاسوج، با اشاره به در پیش بودن ماه محرم، گفت: روضه ها و اشعار عزاداری امام حسین (علیه السلام) باید سندیت داشته باشند.

حجت الاسلام سیدعلی صالح موسوی اعظم، امام جمعه موقت یاسوج امروز در خطبه های نماز این شهر به ماجرای مباهله اشاره کرد و گفت: مباهله از رکن های اساسی اسلام است.

وی با بیان اینکه دشمنان اهل بيت (علیهم السلام) در طول تاريخ به فضيلت این بزرگواران اعتراف کرده اند، اظهار داشت: مباهله به عنوان ماجرای تاريخی بلند و روز حقانيت اسلام است.

موسوی اعظم عنوان کرد: در اثبات حقانيت پيامبر گرامی اسلام (صل الله علیه و آله وسلم) و نجرانيان آيه قرآن به عنوان دستور مباهله نازل و مقام با عظمت اهل بيت (علیهم السلام) را به همه فهماند .

خطیب جمعه یاسوج یادآور شد: نجرانيان با توجه به صدق گفتار پيامبر (صل الله علیه و آله وسلم) از مباهله و عذاب الهی وحشت کرده و سر باز زدند، اما پيامبر اکرم (صل الله علیه و آله وسلم) آمادگی خود را اعلام و حقانيت اسلام نزد همگان ثابت شد.

وی در ادامه به فرا رسیدن ماه محرم اشاره و ابراز داشت: در این ماه مقدس عشق به امام حسين (علیه السلام) در دل های همگان شکوفا می شود.

موسوی اعظم به سخنی از امام راحل مبنی بر اینکه «محرم و صفر است که اسلام را زنده نگهداشته» اشاره و خاطرنشان کرد: اين موضوع نشانه اهميت و اثرگذاری نهضت عاشورا بوده که امروز دنيا را در مقابل اسلام و نهضت امام حسين (علیه السلام) به زانو در آورد.

امام جمعه موقت یاسوج مرثيه سرایی، مداحی و نوحه خوانی را حوزه ای تاثيرگذار بر افکار عمومی دانست و گفت: بايد تلاش کرد که تريبون مرثيه سرایی و مداحی در اختيار افراد معتقد، متعهد و تاثيرگذار باشد.

وی ضمن تاکید بر سندیت داشتن روضه ها و اشعار عزاداری امام حسین (علیه السلام)، گفت: مداحان با ارتباط سازنده با نسل جوان، ارزش های اسلام و عاشورا را به درستی بیان کنند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه