پنج شنبه 1396/10/28 - 12 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/28
سپاه فرزند رشید انقلاب و ملت ایران است

امام جمعه یاسوج سپاه را فرزند رشید انقلاب و ملت دانست و گفت: سپاه حافظ انقلاب، کشور و آبروی مملکت است.

آیت الله سید علی اصغر حسینی امروز در خطبه های نماز سیاسی و عبادی این هفته ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا و دوری از گناه، گفت: راه معبودیت پیش پروردگار که خداوند توجه خاص به کسی داشته باشد این است که حرام ها و محرمات را ترک و واجبات را انجام دهد.

آیت الله حسینی اظهار داشت: حق و باطل چیزی است که از بدو وجود انسان وجود داشته اند، در هر دوره ای این دو در مقابل هم قرار داشته اند از زمان پیامبران و امامان نیز این دو بوده اند و در برابر هم هستند.

امام جمعه یاسوج تصریح کرد: خداوند وعده داده حق پیروز است باطل ها همیشه جمعیتشون بیشتر و امکاناتشون بیشتر بود؛ اگر چه حق کمتر بودند اما همیشه پیروز بوده اند.

وی عنوان کرد: جنگ های صدر اسلام از جمله بدر که دشمن سه برابر مسلمانان بودند و مجهزتر، اما خداوند مسلمانان کم را بر مشرکین زیاد پیروز گرداند.

آیت الله حسینی با اشاره به سایر جنگ ها از جمله خندق، یادآور شد: در دفاع مقدس همه شرق و غرب از رژیم طاغوتی ضد ایرانی حمایت کردند که ایران پیروز نشود؛ آنها بسیار مجهز بودند اما به لطف خداوند و رهنمودهای امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) به پیروزی رسیدیم و طاغوت 2 هزار و 500 ساله نابود شد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ملت ایران با لطف خداوند و از خودگذشتگی جوانان پیروز شد، زیرا باطل رفتنی و حق پیروز است؛ حق حقیقت، جهاد و از خودگذشتگی است.

وی در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته با دعوت مردم به رعایت تقوا، گفت: شنبه نخستین روز صفر، یعنی ورود اهل بیت (علیهما السلام) به شام است که پیام عاشورا را نشان دادند و با سخنرانی بی نظیر امام سجاد (علیه السلام) مردم بیدار شدند.

آیت الله حسینی عنوان کرد: مردم فهمیدند یزید چه جنایتی مرتکب شد، امام سجاد (علیه السلام) مردمی که تظاهر می کردند را آگاه کرد؛ دشمنی ها با یزید آغاز و طولی نکشید به درک واصل شد.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه اگر چه حق به اهلش نرسید اما باطل سرنگون شد، به ولادت امام باقر (علیه السلام) اشاره و تبراز داشت: این امام هم از پدر و هم مادر علوی است، مذهب تشیع به وسیله شاگردان امام باقر (علیه السلام) تبلیغ می شد.

وی در ادامه، خاطرنشان کرد: دشمنی شیطان بزرگ با ایران مسئله برجام نیست، مسئله مهمی که اینها را بسیج کرده، مسئله انقلاب اسلامی بوده و دشمنی آنها به خاطر اسلام است.

آیت الله حسینی بیان داشت: آینده تاریکی در انتظار دشمنان اسلام است و اکنون ترامپ دیوانه، بی سواد هنر پیشه با کلمات زشت از تحریم سپاه حرف می زند.

خطیب جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: ملت رشید و جوانان ایران جواب ترامپ دیوانه را می دهند، سپاهیان آنهایی هستند که امام گفتند: «اگر سپاه نبود مملکت نیز نبود».

وی با بیان اینکه ملت ایران مانند کوه در برابر این شیطان بزرگ ایستاده، ابراز داشت: سپاهیان سد فولادین و حافظ انقلاب هستند.

آیت الله حسینی گفت: خدا سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی و همه کسانی که در تلاش برای امنیت کشور هستند و آحاد ملت ما را در پناه امام زمان (عج الله تعالی فرجه شریف) محافظت می کند.

امام جمعه یاسوج اظهار داشت: رئیس جمهور به ترامپ گفت بی سواد برو تاریخ بخوان، یعنی این انسان کودن و دهن چاک بی تربیت اگر تاریخ و جغرافیا بلد بود، نام همیشگی خلیج فارس را این گونه تلفظ نمی کرد.

وی با اشاره به اینکه ملت ما از مظلومان دنیا حمایت و به دهن یاوه گویان می زند، خاطرنشان کرد: آمریکا دشمن ماست و ملت، سپاه و نیروهای ما قدرتمند و متکی به خط ولایت هستند.

آیت الله حسینی تاکید کرد: مسلمانان محروم یمن که مورد توطئه قرار گرفته اند و مردم بی گناه کشته شده اند چند نکته وجود دارد؛ اینکه عدم امکانات بیداد می کند و مسلمانان مظلوم میانمار  مورد حمله رژیم کودک کش قرار گرفته است.

امام جمعه یاسوج گفت: مسلمان میانمار، یمن، سوریه و بحرین همه برادریم هرکس بتواند به مسلمانان کمک کند اما نکند، از مسلمانان نیست.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه