پنج شنبه 1396/10/28 - 15 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/12
قدرت دفاعی و موشکی کشور قابل مذاکره نیست

امام جمعه موقت یاسوج ضمن تاکید بر اینکه قدرت دفاعی و موشکی ایران قابل مذاکره نیست، اذعان کرد: این قدرت یک سد پولادین و مستحکم برای دفاع از مرزهای کشور است.

 

حجت الاسلام صفدر پناهی، امام جمعه موقت یاسوج ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر ضمن تاکید بر رعایت تقوی الهی، گفت: در اسلام و آموزه های دینی بیشترین تاکید بر رعایت تقواست و شاید آموزه ای را نتوان پیدا کرد که به این میزان بر رعایت آن تاکید شده باشد.

وی به چرایی تاکید بر رعایت تقوا اشاره کرد و اظهار داشت: اگر گوهر تقوا در ذات، درون و قلب انسانی قرار گرفت به میزان کیفیت و اندازه آن تقوا، تجلی انسان در جامعه مثبت و دارای نورانیت و آثار خیر خواهد بود.

پناهی اذعان کرد: به هر میزان که از این گوهر تقوی بدون بهره باشیم، تجلی اعمال ما دارای مشکل و برای جامعه مضر خواهد بود؛ لذا تقوی برای هر کسی که به سن تکلیف رسیده باشد (زن و مرد) لازم و ضروری است.

خطیب جمعه موقت یاسوج با بیان اینکه تقوی در همه ابعاد مورد تاکید است، ادامه داد: تقوی در همه ابعاد سیاسی، اجتماعی و به میزانی که مورد توجه و اهتمام قرار گیرد، برای فرد و جامعه مفید است.

وی در ادامه با اشاره به یوم الله 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، گفت: سه رویداد مهم در این روز شامل: تبعید امام در سال 1343، کشتار دانش آموزان توسط رژیم شاه در سال 1357 و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام اتفاق افتاد.

پناهی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب و در سال 1357، عمال رژیم برای سرکوب تظاهرات مردم با حمله به دانش آموزان، عده زیادی از آنها زخمی و تعدادی را نیز به شهادت رساندند.

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در 13 آبان سال 1343 رژیم طاغوت حضرت امام را به ترکیه تبعید کرده بود و به خاطر اینکه فکر می کرد اگر امام را از ایران دور کند، در بین علمای عراق تحت الشعاع قرار می گیرد و نهضت با رکود مواجه می شود.

وی ادامه داد: مجموع این دو مناسبت که مناسبت نخست باعث تداوم بسیار خوب انقلاب شد و در تبعید امام نه تنها رژیم پهلوی به اهداف خود نرسید، بلکه امام با کادرسازی و تنظیم برنامه های بسیار خوبی که داشت، سال 1357 اعتراض ها به شکل بسیار گسترده و عمومی شکل گرفته بود و یکی از نمونه های آن همین تجمع های دانش آموزان بود که رژیم آن را به خاک و خون کشید.

پناهی ابراز داشت: دانشجویان پیرو خط امام در روز 13 آبان سال 1358 تظاهرات کرده و لانه جاسوسی آمریکا در ایران را از چنگال سفارت آمریکا که اسم سفارت داشت ولی در واقع مرکز جاسوسی بود آنها را دستگیر کرده و گروگان ها بعد از مدتی طبق معاهده الجزایر آزاد شدند.

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به اینکه حرکت بسیار مهم دانشجویان به اندازه ای اهمیت داشت که حضرت امام نام انقلاب دوم را بر آن گذاشت، اضافه کرد: اگر آن حرکت شکل نمی گرفت طراحی آمریکا برای نفوذ در دولتمردان نظام نوپای ایران محقق می شد.

وی اظهار داشت: با تسخیر لانه جاسوسی سلطه آمریکا از ایران کوتاه و چهره های نفوذی داخلی و خارجی آنها که در این مجموعه فعالیت می کردند برای ملت ایران آشکار شد.

امام جمعه موقت یاسوج گفت: یوم الله 13 آبان مهم تر از انقلاب نخست در 22 بهمن سال 1357 بود و به عنوان انقلاب دوم نام گذاری شد.

پناهی به سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب در جمع دانش آموزان اشاره و اضافه کرد: معظم له توصیه کردند که «آمریکا دشمن شماره یک ملت ایران و شیطان بزرگ است و هرگز نباید دشمنی ها و جنایت های آمریکا از ذهن ملت ایران پاک شود و این گونه هم هست ».

وی با بیان اینکه یوم الله 13 آبان یک روز فراموش ناشدنی در تاریخ ایران اسلامی است، عنوان کرد: جنایت های آمریکا علیه کشورمان متعدد بوده که از کودتای 28 مرداد سال 1332 تا راه اندازی جنگ تحمیلی هشت ساله، کودتای نوژه و جنایت های دیگر را شامل می شود.

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: از مردم انتظار می رود که همچون سال های گذشته حضور حماسی و گسترده ای در راهپیمایی 13 آبان داشته باشند.

پناهی در ادامه با بیان اینکه آمریکا به تعهدات برجامی خود عمل نکرد و بدعهدی خود را نشان داد، اضافه کرد: ملت هوشیار، بیدار و با بصیرت ایران نیز مقابل آمریکا ایستاده و هرگز تسلیم آنها نخواهد شد و جنایت های آنها را فراموش نمی کند.

خطیب جمعه موقت یاسوج با اشاره به اینکه ایران با مقاومت در منطقه خاورمیانه و همچنین داشتن نیروهای نظامی قدرتمند، هرگز اجازه نخواهد داد که دشمنان تعرضی به کشور داشته باشند، خاطرنشان کرد: دشمنان نیز به جهت قدرت ملی و نظامی، همچنین فکری را به ذهن خود در زمینه حمله به کشورمان راه نخواهند داد.

پناهی به فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: مقوله فرهنگ و شورای فرهنگ عمومی مهم بوده و پیشرفت هر جامعه و کشور در زمینه مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منوط به اصلاح فرهنگ است و باید پیشرفت فرهنگی بیشتری داشته باشیم.

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد گفت: نشست های شورای فرهنگ عمومی استان مظلوم واقع شده و مصوبات آن چندان اجرا نمی شود.

وی به موضوع مهم اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و ابراز داشت: در شورای فرهنگ عمومی انتظار می رود که اقتصاد مقاومتی، فرهنگ مصرف کالاهای داخلی و پرهیز از خرید و مصرف کالای خارجی توصیه شود.

پناهی با بیان اینکه باید کالاهای داخلی باکیفیت و دارای استانداردهای لازم باشند تا مردم از کالاهای خارجی کمتر استفاده کنند، ابراز داشت: خرید و مصرف کالای خارجی به منزله کمک به بیکاری در کشور و جامعه است.

خطیب جمعه یاسوج به پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: اربعین حسینی گنجینه غنی برای شیعیان و مسلمانان جهان است.

وی خاطرنشان کرد: اگر قیام امام حسین (علیه السلام) و نهضت عاشورا نبود، اکنون روحیه ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار بین مسلمانان وجود نداشت و این موضوع برای ملت ایران و مسلمانان جهان به عنوان الگویی مطرح شده که در برابر ظلم و ستم بایستند.

پناهی گفت: پیاده روی اربعین حسینی خودسازی روحی و معنوی است و به دنیا نشان می دهد که مسلمانان بدون استفاده از اسلحه و بمب اتم، می توانند در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه