پنج شنبه 1396/10/28 - 18 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
پرچم غیرت و عزت امت اسلامی در اربعین حسینی نمایان شد

امام جمعه موقت یاسوج ایستادگی در آرمان ها و مبانی دینی را از ویژگی های امت اسلامی دانست و گفت: پرچم غیرت و عزت امت اسلامی در اربعین حسینی نمایان شد.

حجت الاسلام سیدامان الله حسینی صدر، امام جمعه موقت یاسوج در خطبه های نماز این شهر ضمن توصیه همگان به رعایت تقوای الهی، گفت: ایام اربعین بسیار مقدس و برای همیشه در تاریخ ماندگار است.

وی با بیان اینکه همه مسلمانان و شیعیان به ویژه ایرانیان در این ایام عزادار بودند، اظهار کرد: این ایام به عنوان همایش و نمایش جهانی با حضور مسلمانان برای مایوس کردن دشمنان مسلمین به منصه ظهور رسید.

حسینی صدر با اشاره به زیارت عاشورا در اربعین حسینی، یادآور شد: زیارت سیدالشهدا در روایات متعدد از فضیلت ها و جایگاه بالایی به ویژه در روز اربعین برخوردار است.

خطیب جمعه یاسوج ابراز داشت: امام سجاد (علیه السلام) از نخستین افرادی بود که در اربعین شهادت امام حسین (علیه السلام) خود را به تربت پاک سیدالشهدا رساند و در کنار آن حضرت زینب (سلام الله علیها) تربیت شده دامن حضرت زهرا (سلام الله علیها) این مهم را انجام دادند.

وی عنوان کرد: صحابه بزرگ پیامبر مثل جابربن عبدالله انصاری که جایگاه برجسته ای در دنیا داشت، در نخستین اربعین شهادت امام حسین (علیه السلام) همین کار را انجام دادند.

حسینی صدر جایگاه زیارت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را بسیار ارزشمند دانست و اضافه کرد: امام باقر (علیه السلام) در زمینه زیارت اربعین و سیدالشهدا می فرماید: «اگر مردم می دانستند در زیارت سیدالشهدا چه فضیلت، ارزش ها و برکاتی وجود دارد، از شوق می مردند».

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از دست دادن همچنین فضیلتی بسیار سخت است، به ویژه اگر این زیارت با راهپیمایی همراه باشد.

وی با اشاره به اینکه حضرت زینب (سلام الله علیها) با پای پیاده و همراه بازماندگان کربلا خود را به تربت پاک حضرت رساندند، خاطرنشان کرد: امام صادق (علیه السلام) در زمینه راهپیمایی اربعین می فرماید: « برای هر قدمی که زائر سیدالشهدا برمی دارد ثواب یک شهید در معرکه و آغشته به خون دارد».

خطیب موقت نماز جمعه شهر یاسوج در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات منطقه و استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان اشاره کرد و گفت: سعد حریری خود تبعه کشور عربستان است و استعفای وی با فتنه عربستان صورت گرفته است.

حسینی صدر به نقش جمهوری اسلامی ایران در ثبات و آرامش منطقه اشاره کرد و گفت: ایران نقش بی ‌بدیلی در آرامش و ثبات منطقه به ویژه لبنان داشته و جمهوری اسلامی همواره محور مقاومت در منطقه بوده است.

وی اظهار کرد: اقدامات عربستان و برخی کشورهای غربی برای نابودی داعش عوام ‌فریبی است و این کشورها خود از حامیان این گروهک تروریستی هستند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد به بازداشت گسترده شاهزادگان عربستان اشاره کرد و گفت: بازداشت شاهزادگان در عربستان برای فراهم کردن زمینه به تحت نشست محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور است و بازداشت این افراد به بهانه مبارزه با فساد، تنها بهانه ‌ای برای تقویت قدرت شاهنشاهی در این کشور سعودی است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه