پنج شنبه 1396/10/28 - 13 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
کمک 2 میلیارد تومانی مردم کهگیلویه و بویراحمد به زلزله زدگان کرمانشاه

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد به حدیثی از امام رضا (ع) مبنی بر اینکه «رجوع مردم برای حل مشکلات به مسئولان، نعمتی از جانب خداوند است» اشاره کرد و گفت: مسئولان این توصیه های امام در زمینه خدمت به مردم را، افتخار بدانند.

 

آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز ( 26 آبان ) در خطبه های نماز سیاسی و عبادی این هفته یاسوج ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا و دوری از گناه، گفت: چون انسان معصوم از گناه نیست، باید در جهت دوری از گناه تلاش کند.

آیت الله حسینی خودسازی و به فکر دیگران بودن را مهم دانست و اظهار داشت: وظیفه هر مسلمانی امر به معروف و نهی از منکر است.

وی به شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) و پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله وسلم) اشاره و ادامه داد: امروز حادثه ای تلخ رخ داد که جبران ناپذیر است.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جمعیت بشری نمی تواند بدون رهبر باشد، عنوان کرد: خلا رهبری برای جمعیت بشری یک خسارت بزرگ است.

آیت الله حسینی اضافه کرد: روز قیامت هر گروهی را به نام و همراه پیشوایان خود می خوانند و کسانی که نامه آن ها در دست راست شان است، کسانی هستند که از انبیاء الهی و پیشوایان حق پیروی کرده اند.

وی تنها راه نجات و سعادت بشر را توسل و تمسک به پیامبر، اهل بیت (علیهم السلام) و جانشین های آن ها دانست و ادامه داد: خلاء رهبری برای بشریت یک خسارت بوده و باید بشر رهبر داشته باشد، تا به سعادت برسد.

امام جمعه یاسوج در خطبه دوم نماز سیاسی و عبادی جمعه، ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا و دوری از گناه، گفت: امروز با بزرگترین حادثه تلخ بشری، یعنی رحلت پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله وسلم) مصادف شده؛ روز یتیمی امت اسلام و روز پایان ۲۳ سال اذیت و آزار، سختی و تلاش آخرین پیامبر الهی بود.

آیت الله حسینی گفت: رحلت پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله وسلم) و تشکیل حکومت ثابت کرد که دین از سیاست جدا نیست. اگر کسی فکر کند دین و اسلام با سیاست جدا هستند، اصلا این گونه نیست.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل حکومت به وسیله آن حضرت و برنامه هایی که برای هدایت و اداره افراد جامعه وضع کرد، بیانگر این مطلب بوده که دین و سیاست از هم جدا نیستند و ما مفتخریم که بعد از قرن ها در مملکت خوش سابقه ایران به عنوان مسلمان شیعه زندگی می کنیم.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: بعد از ظهور اسلام مردم ایران اسلام را پذیرفتند که این موضوع از افتخارات ماست که بعد از قرن ها حکومت، مملکت ما به حکومت رسول گرامی اسلام متصل شد.

آیت الله حسینی به شهادت امام حسن (علیه السلام) اشاره و ادامه داد: امام حسن مجتبی (علیه السلام) به وسیله همسری که باید در سختی ها و مشکلات همراه او باشد، با توطئه و نیرنگ معاویه مسموم شد.

وی شهادت پیشوای هشتم شیعیان، امام رضا (علیه السلام) را تسلیت گفت و اظهار داشت: این امام به وسیله و توطئه مامون ملعون عباسی مسموم و به شهادت رسید.

خطیب جمعه یاسوج به حدیثی از امام رضا (علیه السلام) اشاره کرد و گفت: «رجوع مردم برای حل مشکلات به مسئولان، نعمتی از جانب خداوند است»؛ یعنی خداوند نعمتی به مسئولان داده که مشکلات مردم را حل کنند، پس باید قدر این نعمت را بدانیم و خدمتگزاری به خلق را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

آیت الله حسینی خطاب به مسئولان گفت: نیاز مردم به شما مسئولان نعمتی خدایی بوده و باید آن را قدر بدانید. از درخواست مردم اظهار خستگی نکنید و گره از کار آن ها باز کنید.

وی عنوان کرد: اول ربیع الاول هجرت پیامبر از مکه به مدینه است و شبی که مشرکین قریش نقشه کشیدند، پیامبر را به شهادت برسانند و با خوابیدن امام علی (علیه السلام) در بستر ایشان، باعث شد دین از بین نرود.

امام جمعه یاسوج با اشاره به هفته بسیج، بسیج را مایه آبرو، عزت، افتخار و حیثیت کشور دانست و خاطرنشان کرد: بسیج فرهنگی است که در صدر اسلام نیز وجود داشت.

 آیت الله حسینی ابراز داشت:انصار با مهاجرین در این دوره بسیجی وار رفتار و اموال خود را با آنها تقسیم کردند.

وی به زلزله کرمانشاه اشاره و تصریح کرد: این حادثه، یک مصیبت بزرگ بوده، زیرا از دست دادن تمام هستی و از همه مهم تر عزیزان در این روزهای سرد، سخت است.

خطیب جمعه یاسوج با بیان اینکه مردم انقلابی و نوع دوست ما در هر کاری پیش قدم هستند، اذعان کرد: طبق آمار بیش از 2 میلیارد تومان کمک های مردمی در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون برای مردم زلزله زده کرمانشاه ارسال شد.

آیت الله حسینی اظهار داشت: مردم با سابقه انقلابی ما علیرغم مشکلات، کمک های خوبی به زلزله زدگان داشتند؛ ولی کمک های نقدی نیز در این راستا جهت تامین نیازهای اصلی می تواند بخشی از مشکلات را برآورده کند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه