پنج شنبه 1396/10/28 - 17 : 11
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/3
سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه، مرحمی بر دردهای مردم رنج کشیده این استان بود

آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز (۳آذر) در خطبه های نماز جمعه یاسوج به هفته بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج، مظهر اقتدار و عظمت نظام اسلامی است.

آیت الله حسینی با بیان این که هر اندازه در زمینه اهمیت و جایگاه بسیج مطلب گفته شود ناکافی است، اظهار داشت: بسیجیان انسان های به حق پیوسه هستند که هدف آنان، خدمت به دین، قرآن و کشور است.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای بر نقش تاثیرگذار بسیج در جامعه دارند، ادامه داد: معظم له، بسیج را مظهر عظمت ملت ایران و نیروی کارآمد درون کشور می دانند.

خطیب جمعه یاسوج، به ۶ و هفتم آذر، سالروز شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) و آغاز امامت حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه شریف) اشاره و ابراز داشت: حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه شریف)، عدالت گستر جهان و نابود کننده طاغوتیان است.

آیت الله حسینی در ادامه، به زلزله کرمانشاه اشاره و اضافه کرد: این حادثه تلخ خسارت جانی و مالی فراوانی به همراه داشت.

وی با بیان این که در این حادثه ناگوار منازل بسیاری تخریب و افراد زیادی جان خود را از دست دادند، عنوان کرد: ملت نوع دوست ایران با کمک های انسان دوستانه خود به زلزله زدگان، حماسه آفریدند.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد به سفر مقام معظم رهبری به استان زلزله زده کرمانشاه اشاره و یادآور شد: این سفر علاوه بر برکاتی که داشت، مرهمی بر دردهای مردم رنج دیده کرمانشاه بود.

آیت الله حسینی با بیان این که مردم کهگیلویه و بویراحمد نیز به اندازه توان خود به مردم کرمانشاه کمک کردند، خاطرنشان کرد: ارسال ۵۱ کامیون کمک های مردم این استان به زلزله زدگان، نشان دهنده غیرت و نوع دوستی مردم استان است.

وی در ادامه، به نحوه پیدایش داعش اشاره کرد و گفت: در زمان ریاست جمهوری اوباما، شجره خبیثه داعش توسط دولت آمریکا به منظور رویارویی و ضربه زدن به اسلام، تاسیس شد.

امام جمعه یاسوج اظهار داشت:داعش تروریست های وحشی و درنده خویی هستند که جنایت های غیرانسانی بسیاری در عراق و سوریه مرتکب شدند.

آیت الله حسینی به نابودی زیرساخت های عراق و سوریه توسط این گروهک تروریستی اشاره کرد و ابراز داشت: این خرابی ها با همکاری و حمایت آمریکا، عربستان و رژیم غاصب صهیونیستی به وجود آمد.

 

وی گفت: به لطف الهی، تلاش سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی، شهدای مدافع حرم و مجاهدت رزمندگان سوریه و عراق داعش نابود و تودهنی محکمی به آمریکا و حامیان داعش زده شد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه