پنج شنبه 1396/7/27 - 17 : 14
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
ترامپ صحنه سیاست را با کاسبی و چانه‌ زنی بازار اشتباه گرفته است

امام جمعه یاسوج گفت: ترامپ صحنه سیاست را با کاسبی و چانه‌زنی در بازار اشتباه گرفته و نمی‌داند که ملت ما پشت سر رهبر آگاه هوشیار و بیدار همیشه در صحنه قرار دارد.

 

آیت‌الله سید علی اصغر حسینی ظهر امروز در جمع نمازگزارن جمعه شهر یاسوج با بیان دشمنی‌های دشمنان اظهار کرد: طبیعت دشمن مانند گرگ است و دشمنان ما گاه مثل گرگ حمله می‌کنند ولی گاه نرم حمله می‌کنند و مانند موریانه نقطه ضعف را پیدا کرده و به درون انسان رخنه و نفوذ می‌کنند.

امام جمعه یاسوج در ادامه با بیان اینکه باید چشمان بیدار در برابر دشمنان داشته باشیم، تصریح کرد: در برابر دشمنان گرگ‌نما و موریانه صفت باید هم قدرت و هم بصیرت داشته باشیم پس مسلمان در برابر دشمن گرگ صفت که سعی در حمله دارد باید علاوه بر آگاهی و هوشیاری وسیله دفاعی هم در برابر دشمن داشته باشد.

حسینی با بیان این که کشور به واسطه رهبری آگاه گردنه‌های سخت را پشت سر گذاشته است تصریح کرد: دشمن ما یعنی آمریکا چنگ و دندان نشان می‌دهد مخصوصا از وقتی که این رئیس جمهور کاسب پیشه سر کار آمده و صحنه سیاست را با بازار اشتباه گرفته و نمی‌داند که ملت ما پشت سر رهبر آگاه هوشیار و بیدار همیشه در صحنه قرار دارد.

وی با بیان این که اگر آمریکا می توانست به ما بیش از این ضربه می‌زد افزود: در مقابل آن‌ها ارتش و سپاه مقتدر قرار دارد و بازوی مقتدر ایران اسلامی سپاه است و فریاد زدن ترامپ این است که نقشه هایش در منطقه توسط سپاه خنثی شد و عوامل آن‌ها در منطقه نفس‌های آخر را می‌کشند.

خطیب جمعه یاسوج با بیان این که بدون سر و صداهای دشمن بزرگ به راه خود ادامه می‌دهیم اظهار کرد: از دشمن و گرگ چیزی جز درندگی نباید انتظار داشته باشیم چرا که این‌ها بی‌دین و بد عهد و دشمن آزادی و استقلال هستند و ما هم به لطف خدا و با پیروی از ائمه اطهار معصومین و با تکیه بر درون خودمان و انسجام خود در برابر توطیه‌های دشمنان می‌ایستیم و به وسیله نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان تو دهنی به آن‌ها می‌زنیم و می‌گوییم که ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست.

آیت‌الله حسینی در ادامه و در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به ۲۵ محرم و شهادت امام زین‌العابدین(ع) اشاره کرد و گفت: بنی امیه فکر می‌کردند که با شهادت امام حسین تیر آخر به اسلام می‌زنند اما امام زین‌العابدین در بدترین موقعیت وظیفه امامت خود را انجام داد و راه سیدالشهدا را زنده نگهداشت و منتظریم که آن نور خدا ظهور کند و تقاص مظلومین تاریخ مثل مسلمانان میانمار را بگیرد.

وی کشته شدن و سوزانده شدن و غرق شدن مردم میانمار را برای دنیا یک لکه ننگ دانست و گفت: مدعیان حقوق بشر هم کر و هم کور و هم لال  هستند پس مسلمانان اگر استقلال و عزت می‌خواهند نباید ساکت بنشینند.

اخبار
خادمین امام زادگان مدافعان دیگر حرم هستند

حجت الاسلام جنتی مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد باتسلیت ایام فاطمیه گفت:ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه به محضر حضرت بقیه الله اعظم ولی عصر (ص)و نائب برحق ایشان حضرت امام خامنه ای ومحضر مبارک امام جمعه محبوب  ومردم استان کهگیلویه به نیابت از اعضای هئیت امنا وهمه خادمین امام زادگان متبرکه استان کهگیلویه وبویراحمد حضور شما این ایام راتسلیت عرض می نمائیم.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه افزود:آغاز حضور زوار بقاع متبرکه از ۱۵ اسفند ۹۶آغاز وتا ۱۵ فرودین ۹۷ ادامه  خواهد یافت،ازاین رو اداره اوقاف وامور خیریه  وهئیت امنای امازادگان استان کهگیلویه وبویر احمد با اجرای کارگاه آموزشی آمادگی خود را برای اجرای فعالیت های فرهنگی این امام زادگان در ایام نوروز اماده می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی امام جمعه مرکز استان با تسلیت ایام فاطمیه ابراز داشت : ضمن خوش آمد گویی به همه اعضای هئیت امنا وخادمین امازادگان استان ایام  فاطمیه رابه همه حاضرین در این جلسه  تسلیت عرض میکنم.

امام جمعه یاسوج با تشریح ویژگی های خادمین امام زادگان گفت:کسانی در حال خدمت به امام زادگان در هر نوع خدمتی هستند تواتنسته اند نفسشان را تربیت کردند واز هوا وهوس آن جلوگیری کنند وخودرا  دارای  ویژگی اصول دینداری وخدمت در راه خدابرخوردار کنند.

وی در ادامه افزود:همه بدانیم رسیدن به اسایش وآرامش در آخرت در گرو اعمالمان در دنیا است.

حسینی امام جمعه یاسوج اضافه کرد:الذین یوقیمون باالصلاط نماز ،معراج مومن است ،نمازانسان را به خدا پیوند می دهد.

امام جمعه یاسوج با اشاره به ترویج دین توسط خادمان امام زادگان  بیان نمود:شما خادمان امازادگان در حال خدمت به ترویج دین هستید.

حسینی در ادامه افزود:این تشیع مدیون این زحمات امامزادگان  هستند که منبع علوم  دینی شدند که از این روواجب التعظیم هستند .

امام جمعه یاسوج در پایان بیان داشت :برای شما آرزوی توفیق برای خدمت وترویج دین در کنار جوار بقاع مترکه امام زاده گان عظیم الشان از خداوند را خواستارم.

ارتباط با امام جمعه