پنج شنبه 1396/7/27 - 15 : 14
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
ترامپ صحنه سیاست را با کاسبی و چانه‌ زنی بازار اشتباه گرفته است

امام جمعه یاسوج گفت: ترامپ صحنه سیاست را با کاسبی و چانه‌زنی در بازار اشتباه گرفته و نمی‌داند که ملت ما پشت سر رهبر آگاه هوشیار و بیدار همیشه در صحنه قرار دارد.

 

آیت‌الله سید علی اصغر حسینی ظهر امروز در جمع نمازگزارن جمعه شهر یاسوج با بیان دشمنی‌های دشمنان اظهار کرد: طبیعت دشمن مانند گرگ است و دشمنان ما گاه مثل گرگ حمله می‌کنند ولی گاه نرم حمله می‌کنند و مانند موریانه نقطه ضعف را پیدا کرده و به درون انسان رخنه و نفوذ می‌کنند.

امام جمعه یاسوج در ادامه با بیان اینکه باید چشمان بیدار در برابر دشمنان داشته باشیم، تصریح کرد: در برابر دشمنان گرگ‌نما و موریانه صفت باید هم قدرت و هم بصیرت داشته باشیم پس مسلمان در برابر دشمن گرگ صفت که سعی در حمله دارد باید علاوه بر آگاهی و هوشیاری وسیله دفاعی هم در برابر دشمن داشته باشد.

حسینی با بیان این که کشور به واسطه رهبری آگاه گردنه‌های سخت را پشت سر گذاشته است تصریح کرد: دشمن ما یعنی آمریکا چنگ و دندان نشان می‌دهد مخصوصا از وقتی که این رئیس جمهور کاسب پیشه سر کار آمده و صحنه سیاست را با بازار اشتباه گرفته و نمی‌داند که ملت ما پشت سر رهبر آگاه هوشیار و بیدار همیشه در صحنه قرار دارد.

وی با بیان این که اگر آمریکا می توانست به ما بیش از این ضربه می‌زد افزود: در مقابل آن‌ها ارتش و سپاه مقتدر قرار دارد و بازوی مقتدر ایران اسلامی سپاه است و فریاد زدن ترامپ این است که نقشه هایش در منطقه توسط سپاه خنثی شد و عوامل آن‌ها در منطقه نفس‌های آخر را می‌کشند.

خطیب جمعه یاسوج با بیان این که بدون سر و صداهای دشمن بزرگ به راه خود ادامه می‌دهیم اظهار کرد: از دشمن و گرگ چیزی جز درندگی نباید انتظار داشته باشیم چرا که این‌ها بی‌دین و بد عهد و دشمن آزادی و استقلال هستند و ما هم به لطف خدا و با پیروی از ائمه اطهار معصومین و با تکیه بر درون خودمان و انسجام خود در برابر توطیه‌های دشمنان می‌ایستیم و به وسیله نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان تو دهنی به آن‌ها می‌زنیم و می‌گوییم که ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست.

آیت‌الله حسینی در ادامه و در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به ۲۵ محرم و شهادت امام زین‌العابدین(ع) اشاره کرد و گفت: بنی امیه فکر می‌کردند که با شهادت امام حسین تیر آخر به اسلام می‌زنند اما امام زین‌العابدین در بدترین موقعیت وظیفه امامت خود را انجام داد و راه سیدالشهدا را زنده نگهداشت و منتظریم که آن نور خدا ظهور کند و تقاص مظلومین تاریخ مثل مسلمانان میانمار را بگیرد.

وی کشته شدن و سوزانده شدن و غرق شدن مردم میانمار را برای دنیا یک لکه ننگ دانست و گفت: مدعیان حقوق بشر هم کر و هم کور و هم لال  هستند پس مسلمانان اگر استقلال و عزت می‌خواهند نباید ساکت بنشینند.

اخبار
ملت قدرتمند ایران در برابر هر متجاوزی می ایستد

آیت الله سید علی اصغر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: اقتدار کنونی ملت ایران ناشی از ایمان، اتحاد، انسجام و ولایتمداری آنان بوده و این قدرت نیز برای دنیا ثابت شده است.
وی با اشاره به سالروز وفات ام البنین (س) مادر حضرت ابوالفضل العباس (ع) افزود که چنین روزی به نام روز گرامیداشت مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است.
امام جمعه یاسوج بیان کرد: مادران و همسران شهدا نقش مهمی در دوران هشت سال دفاع مقدس داشته و به اعتلای ایران اسلامی کمک کردند.
آیت الله حسینی عنوان کرد که عزت، استقلال و سربلندی کنونی ایران اسلامی مرهون فداکاری و ایثارگری‌های مثال زدنی شهیدان و رزمندگان و خدمات مادران و همسران شهداست.
وی ابراز داشت: باید بیش از پیش قدردان شهدا، رزمندگان و مادران و همسران شهیدان بود و نباید اجازه داد که چراغ ایثار و شهادت لحظه‌ای در کشور خاموش شود.
امام جمعه یاسوج گفت که رهبر معظم انقلاب چند روز قبل در دیدار با دست اندرکاران کاروان‌های راهیان نور کشور به نکته مهمی اشاره و فرمودند که ملت ایران نباید هرگز احساس ضعف کند زیرا در این صورت دشمن از چنین امری سوء استفاده خواهد کرد.
آیت الله حسینی اظهار داشت: معظم له در دیدار اخیر با «الهام علی اف» رئیس جمهوری آذربایجان نیز با تذکر یک موضوع مهم فرمودند که دولتمردان کشور به مردم و دین تکیه کنند.
وی افزود که اعلام این مساله بیانگر آن است که مسئولان اجرایی کشور باید بیش از پیش قدردان مردم بوده و علاوه بر خدمت رسانی صادقانه و خالصانه به فکر رفع مشکلات آنان باشند.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی با اشاره به وجود مواهب طبیعی متعدد شامل آب، جنگل، مرتع، گیاهان دارویی و گونه‌های گیاهی و جانوری در کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: باید از طبیعت این استان حفاظت و استفاده بهینه کرد.
پایگاه‌های ثابت کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد در آخرین روز از هفته احسان و نیکوکاری برای جمع آوری کمک‌های نقدی و کالایی مردم و نمازگزاران در میعادگاه‌های نماز جمعه نقاط مختلف این استان از جمله یاسوج مستقر بودند.
هفته احسان و نیکوکاری سال جاری از 14 تا 20 اسفند بود.

ارتباط با امام جمعه