پنج شنبه 1396/7/27 - 18 : 14
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
ترامپ صحنه سیاست را با کاسبی و چانه‌ زنی بازار اشتباه گرفته است

امام جمعه یاسوج گفت: ترامپ صحنه سیاست را با کاسبی و چانه‌زنی در بازار اشتباه گرفته و نمی‌داند که ملت ما پشت سر رهبر آگاه هوشیار و بیدار همیشه در صحنه قرار دارد.

 

آیت‌الله سید علی اصغر حسینی ظهر امروز در جمع نمازگزارن جمعه شهر یاسوج با بیان دشمنی‌های دشمنان اظهار کرد: طبیعت دشمن مانند گرگ است و دشمنان ما گاه مثل گرگ حمله می‌کنند ولی گاه نرم حمله می‌کنند و مانند موریانه نقطه ضعف را پیدا کرده و به درون انسان رخنه و نفوذ می‌کنند.

امام جمعه یاسوج در ادامه با بیان اینکه باید چشمان بیدار در برابر دشمنان داشته باشیم، تصریح کرد: در برابر دشمنان گرگ‌نما و موریانه صفت باید هم قدرت و هم بصیرت داشته باشیم پس مسلمان در برابر دشمن گرگ صفت که سعی در حمله دارد باید علاوه بر آگاهی و هوشیاری وسیله دفاعی هم در برابر دشمن داشته باشد.

حسینی با بیان این که کشور به واسطه رهبری آگاه گردنه‌های سخت را پشت سر گذاشته است تصریح کرد: دشمن ما یعنی آمریکا چنگ و دندان نشان می‌دهد مخصوصا از وقتی که این رئیس جمهور کاسب پیشه سر کار آمده و صحنه سیاست را با بازار اشتباه گرفته و نمی‌داند که ملت ما پشت سر رهبر آگاه هوشیار و بیدار همیشه در صحنه قرار دارد.

وی با بیان این که اگر آمریکا می توانست به ما بیش از این ضربه می‌زد افزود: در مقابل آن‌ها ارتش و سپاه مقتدر قرار دارد و بازوی مقتدر ایران اسلامی سپاه است و فریاد زدن ترامپ این است که نقشه هایش در منطقه توسط سپاه خنثی شد و عوامل آن‌ها در منطقه نفس‌های آخر را می‌کشند.

خطیب جمعه یاسوج با بیان این که بدون سر و صداهای دشمن بزرگ به راه خود ادامه می‌دهیم اظهار کرد: از دشمن و گرگ چیزی جز درندگی نباید انتظار داشته باشیم چرا که این‌ها بی‌دین و بد عهد و دشمن آزادی و استقلال هستند و ما هم به لطف خدا و با پیروی از ائمه اطهار معصومین و با تکیه بر درون خودمان و انسجام خود در برابر توطیه‌های دشمنان می‌ایستیم و به وسیله نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان تو دهنی به آن‌ها می‌زنیم و می‌گوییم که ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست.

آیت‌الله حسینی در ادامه و در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به ۲۵ محرم و شهادت امام زین‌العابدین(ع) اشاره کرد و گفت: بنی امیه فکر می‌کردند که با شهادت امام حسین تیر آخر به اسلام می‌زنند اما امام زین‌العابدین در بدترین موقعیت وظیفه امامت خود را انجام داد و راه سیدالشهدا را زنده نگهداشت و منتظریم که آن نور خدا ظهور کند و تقاص مظلومین تاریخ مثل مسلمانان میانمار را بگیرد.

وی کشته شدن و سوزانده شدن و غرق شدن مردم میانمار را برای دنیا یک لکه ننگ دانست و گفت: مدعیان حقوق بشر هم کر و هم کور و هم لال  هستند پس مسلمانان اگر استقلال و عزت می‌خواهند نباید ساکت بنشینند.

اخبار
شرط تاثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر فراگیر شدن آن است
آیت الله سید علی اصغر حسینی روز سه شنبه  اظهار داشت: شرط مهم دیگر در این زمینه نیز عامل بودن آمران به معروف و ناهیان از منکر خواهد بود.
وی افزود که اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر به اندازه ای بالاست که دیگر واجبات دینی و تمامی خوبی ها از جمله جهاد در راه خدا و شهادت نزد آن همچون قطره ای در برابر اقیانوس است.
امام جمعه یاسوج بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر جامعه را در مقابل بدهی ها سالم نگه داشته و از گسترش زشتی ها نیز جلوگیری می کند و چنانچه به طور مطلوب اجرا نشوند منکرات و فسادها ترویج خواهند یافت.
آیت الله حسینی عنوان کرد که فریضه امر به معروف و نهی از منکر تنها با تلاش یک عده یا گروه خاص ترویج نمی یابد بلکه باید همه قشرهای جامعه در این راستا احساس تکلیف، وظیفه و مسئولیت کنند.
وی ابراز داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب عمومی بوده و همه باید برای عمل به آن اقدام کنند.
امام جمعه یاسوج گفت که نهی از منکر به منزله واکسینه کردن جامعه در مقابل بدی ها بوده و عامل پیشگیری از انواع مفاسد است و چنانچه به آن عمل نشود فساد جامعه را در برمی گیرد.
آیت الله حسینی اظهار داشت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر یک واجب عقلی نیز بوده و علاوه بر آموزه های دینی بر اساس عقل نیز لازم است زیرا مانع سرایت بدی ها و گناهان خواهد شد.
وی افزود که عمل به دیگر فرایض دینی به ترویج امر به معروف و نهی از منکر وابسته است و چنانچه به نحو مطلوب در جامعه پیاده شوند آثار و برکات متعددی دارند.
آیت الله حسینی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر در صورت همگانی شدن، تدوام، استفاده از زبان ملایم و پرهیز از لجاجت و سرسختی اثرگذار خواهد بود.
وی عنوان کرد که مسئولان اجرایی، ائمه جمعه و جماعات و روحانیان همواره در دید مردم بوده و به همین دلیل نیز توقع و انتظار بیشتری از آنها در زمینه تلاش برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر می رود.
آیت الله حسینی ابراز داشت: عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط مسئولان اجرایی سبب ترغیب هر چه بیشتر مردم در این زمینه خواهد شد.
ارتباط با امام جمعه