پنج شنبه 1396/7/27 - 17 : 14
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
ترامپ صحنه سیاست را با کاسبی و چانه‌ زنی بازار اشتباه گرفته است

امام جمعه یاسوج گفت: ترامپ صحنه سیاست را با کاسبی و چانه‌زنی در بازار اشتباه گرفته و نمی‌داند که ملت ما پشت سر رهبر آگاه هوشیار و بیدار همیشه در صحنه قرار دارد.

 

آیت‌الله سید علی اصغر حسینی ظهر امروز در جمع نمازگزارن جمعه شهر یاسوج با بیان دشمنی‌های دشمنان اظهار کرد: طبیعت دشمن مانند گرگ است و دشمنان ما گاه مثل گرگ حمله می‌کنند ولی گاه نرم حمله می‌کنند و مانند موریانه نقطه ضعف را پیدا کرده و به درون انسان رخنه و نفوذ می‌کنند.

امام جمعه یاسوج در ادامه با بیان اینکه باید چشمان بیدار در برابر دشمنان داشته باشیم، تصریح کرد: در برابر دشمنان گرگ‌نما و موریانه صفت باید هم قدرت و هم بصیرت داشته باشیم پس مسلمان در برابر دشمن گرگ صفت که سعی در حمله دارد باید علاوه بر آگاهی و هوشیاری وسیله دفاعی هم در برابر دشمن داشته باشد.

حسینی با بیان این که کشور به واسطه رهبری آگاه گردنه‌های سخت را پشت سر گذاشته است تصریح کرد: دشمن ما یعنی آمریکا چنگ و دندان نشان می‌دهد مخصوصا از وقتی که این رئیس جمهور کاسب پیشه سر کار آمده و صحنه سیاست را با بازار اشتباه گرفته و نمی‌داند که ملت ما پشت سر رهبر آگاه هوشیار و بیدار همیشه در صحنه قرار دارد.

وی با بیان این که اگر آمریکا می توانست به ما بیش از این ضربه می‌زد افزود: در مقابل آن‌ها ارتش و سپاه مقتدر قرار دارد و بازوی مقتدر ایران اسلامی سپاه است و فریاد زدن ترامپ این است که نقشه هایش در منطقه توسط سپاه خنثی شد و عوامل آن‌ها در منطقه نفس‌های آخر را می‌کشند.

خطیب جمعه یاسوج با بیان این که بدون سر و صداهای دشمن بزرگ به راه خود ادامه می‌دهیم اظهار کرد: از دشمن و گرگ چیزی جز درندگی نباید انتظار داشته باشیم چرا که این‌ها بی‌دین و بد عهد و دشمن آزادی و استقلال هستند و ما هم به لطف خدا و با پیروی از ائمه اطهار معصومین و با تکیه بر درون خودمان و انسجام خود در برابر توطیه‌های دشمنان می‌ایستیم و به وسیله نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان تو دهنی به آن‌ها می‌زنیم و می‌گوییم که ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست.

آیت‌الله حسینی در ادامه و در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به ۲۵ محرم و شهادت امام زین‌العابدین(ع) اشاره کرد و گفت: بنی امیه فکر می‌کردند که با شهادت امام حسین تیر آخر به اسلام می‌زنند اما امام زین‌العابدین در بدترین موقعیت وظیفه امامت خود را انجام داد و راه سیدالشهدا را زنده نگهداشت و منتظریم که آن نور خدا ظهور کند و تقاص مظلومین تاریخ مثل مسلمانان میانمار را بگیرد.

وی کشته شدن و سوزانده شدن و غرق شدن مردم میانمار را برای دنیا یک لکه ننگ دانست و گفت: مدعیان حقوق بشر هم کر و هم کور و هم لال  هستند پس مسلمانان اگر استقلال و عزت می‌خواهند نباید ساکت بنشینند.

اخبار
دیدار دستار ویژه رئیس جمهور با امام جمعه مرکز استان

دستیار ویژه رئیس‌جمهور تأکید کرد:

دولت از ظرفیت ائمه جمعه برای تبیین حقوق شهروندی دست یاری می طلبد

دولت به تنهای قادر به اجرای این قانون نیست

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند قانون حقوق شهروندی را اجرا کند، گفت: برای اجرای این حقوق نیازمند کمک و همکاری همه مردم و شهروندان و استفاده از ظرفیت ائمه جمعه هستیم.

الهام امین‌زاده در دیدار با آیت الله سید علی‌اصغر حسینی امام جمعه مرکز استان به دیدار چند روز گذشته مقام معظم رهبری با دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: رهبری در دیدار اخیر با مسوولان قضایی کشور بر مسأله حقوق شهروندی تاکید کردند.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند قانون حقوق شهروندی را اجرا کند، اظهار کرد: برای اجرای این حقوق نیازمند کمک و همکاری همه مردم و شهروندان و استفاده از ظرفیت ائمه جمعه هستیم.

وی بیان کرد: مردم باید با حقوق خود و‌ نحوه گرفتن آن آشنا باشند که حق اشتغال یکی از حقوق مردم است که در برنامه های دولت هم قرار دارد.

امین زاده با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، اقتصاد و تولید گفت: ائمه جمعه با استفاده از ظرفیت تریبون نماز جمعه مردم را با حقوق خود آشنا کنند.

وی بر استفاده از ظرفیت ائمه جمعه برای آشنایی مردم با حقوق شهروندی تاکید کرد و افزود: از ظرفیت ائمه جمعه برای آشنایی مردم با حقوق خود استفاده خواهیم کرد.

امام جمعه یاسوج:

لازمه توسعه حقوق شهروندی اجتماعی کردن آن است

امام جمعه یاسوج نیز گفت که ضرورت اصلی در پیاده کردن موضوع حقوق شهروندی در وهله نخست اجتماعی کردن آن است که مردم با بسیج و نهضت عمومی این موضوع را درک و پشتوانه معنوی آن محسوب شوند

حجت الاسلام والمسلمین سید علی اصغر حسینی اظهار داشت: تجربه پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و فائق آمدن بر بسیاری مشکلات و تنگناها در کشور بیانگر این مهم است که حضور مردم در صحنه، رمز همه موفقیت ها و پیشرفت ها در کشور بوده است
وی یادآور شد که بدون شک بالارفتن آگاهی و دانستنی های حقوقی مردم در قبال همدیگر، اجتماع و جامعه پیرامونی خود از ضرورت های مهم و جدی در یک حکومت به ویژه نظام دینی و الهی است.

وی تصریح کرد که البته تجربه حکومت ها نیز نشان داده که هرگاه کارگزاران به نحو احسن به وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود در قبال ملت ها عمل کرده و اقدام به کارهای نیک کرده اند مردم نیز متناسب با آنها در انجام امور سهم و نقش بسزایی از خود نشان داده اند.

وی استان کهگیلویه و بویراحمد را یکی از مناطق و استان های وفادار به نظام، انقلاب و امام راحل (ره)و رهبری فرزانه دانست و گفت که این استان هر توسعه و پیشرفتی داشته مدیون جمهوری اسلامی است

وی بیان کرد که البته استان کهگیلویه وبویراحمد به دلیل دشمنی ها و ایستادگی در مقابل حکومت شاهنشاهی مورد غفلت و بی مهری عمدی قرار گرفت و بخش عمده ای از محرومیت ها و مشکلات این استان تاریخی است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی این استان را در عین حال سرشار از ظرفیت های گوناگونی در بخش های مختلف از جمله داشتن 10درصد منابع آبی ، تولید 20درصد نفت کشور، 40درصد گیاهان دارویی و 20درصد جنگل های زاگرس دانست

وی ابراز داشت که این استان با وجود این ظرفیت ها و عمق وفاداری و قدرشناسی نسبت به نظام و انقلاب اما همچنان از شتاب توسعه ای کمتری نسبت به سایر استان ها برخوردار است

ارتباط با امام جمعه