پنج شنبه 1396/7/27 - 16 : 14
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
ترامپ صحنه سیاست را با کاسبی و چانه‌ زنی بازار اشتباه گرفته است

امام جمعه یاسوج گفت: ترامپ صحنه سیاست را با کاسبی و چانه‌زنی در بازار اشتباه گرفته و نمی‌داند که ملت ما پشت سر رهبر آگاه هوشیار و بیدار همیشه در صحنه قرار دارد.

 

آیت‌الله سید علی اصغر حسینی ظهر امروز در جمع نمازگزارن جمعه شهر یاسوج با بیان دشمنی‌های دشمنان اظهار کرد: طبیعت دشمن مانند گرگ است و دشمنان ما گاه مثل گرگ حمله می‌کنند ولی گاه نرم حمله می‌کنند و مانند موریانه نقطه ضعف را پیدا کرده و به درون انسان رخنه و نفوذ می‌کنند.

امام جمعه یاسوج در ادامه با بیان اینکه باید چشمان بیدار در برابر دشمنان داشته باشیم، تصریح کرد: در برابر دشمنان گرگ‌نما و موریانه صفت باید هم قدرت و هم بصیرت داشته باشیم پس مسلمان در برابر دشمن گرگ صفت که سعی در حمله دارد باید علاوه بر آگاهی و هوشیاری وسیله دفاعی هم در برابر دشمن داشته باشد.

حسینی با بیان این که کشور به واسطه رهبری آگاه گردنه‌های سخت را پشت سر گذاشته است تصریح کرد: دشمن ما یعنی آمریکا چنگ و دندان نشان می‌دهد مخصوصا از وقتی که این رئیس جمهور کاسب پیشه سر کار آمده و صحنه سیاست را با بازار اشتباه گرفته و نمی‌داند که ملت ما پشت سر رهبر آگاه هوشیار و بیدار همیشه در صحنه قرار دارد.

وی با بیان این که اگر آمریکا می توانست به ما بیش از این ضربه می‌زد افزود: در مقابل آن‌ها ارتش و سپاه مقتدر قرار دارد و بازوی مقتدر ایران اسلامی سپاه است و فریاد زدن ترامپ این است که نقشه هایش در منطقه توسط سپاه خنثی شد و عوامل آن‌ها در منطقه نفس‌های آخر را می‌کشند.

خطیب جمعه یاسوج با بیان این که بدون سر و صداهای دشمن بزرگ به راه خود ادامه می‌دهیم اظهار کرد: از دشمن و گرگ چیزی جز درندگی نباید انتظار داشته باشیم چرا که این‌ها بی‌دین و بد عهد و دشمن آزادی و استقلال هستند و ما هم به لطف خدا و با پیروی از ائمه اطهار معصومین و با تکیه بر درون خودمان و انسجام خود در برابر توطیه‌های دشمنان می‌ایستیم و به وسیله نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان تو دهنی به آن‌ها می‌زنیم و می‌گوییم که ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست.

آیت‌الله حسینی در ادامه و در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به ۲۵ محرم و شهادت امام زین‌العابدین(ع) اشاره کرد و گفت: بنی امیه فکر می‌کردند که با شهادت امام حسین تیر آخر به اسلام می‌زنند اما امام زین‌العابدین در بدترین موقعیت وظیفه امامت خود را انجام داد و راه سیدالشهدا را زنده نگهداشت و منتظریم که آن نور خدا ظهور کند و تقاص مظلومین تاریخ مثل مسلمانان میانمار را بگیرد.

وی کشته شدن و سوزانده شدن و غرق شدن مردم میانمار را برای دنیا یک لکه ننگ دانست و گفت: مدعیان حقوق بشر هم کر و هم کور و هم لال  هستند پس مسلمانان اگر استقلال و عزت می‌خواهند نباید ساکت بنشینند.

اخبار
توسعه اقتصادی مناطق محروم از رویکردهای مهم دولت است

امام جمعه یاسوج در جلسه دیدار با وزیر کشور، استاندار جدید و نماینده مردم گچساران و باشت بااشاره به پیشینه استان گفت: مردم کهگیلویه و بویراحمد ولایت مدار، تمام شیعه و فعال در عرصه های مختلف نظام از جمله جنگ تحمیلی و انتخابات ارادت خود را به امام و رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران ابراز داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه در 4 دهه گذشته خدمات قابل توجهی به ویژه در حوزه  راه سازی در این استان به ثبت رسیده است گفت:  این در حالی است که مردم این استان از کمترین خدمات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی محروم بودند.

امام جمعه یاسوج با اشاره به ظرفیت های زیاد استان در زمینه های آب، نفت،  گاز ، گردشگری و نیروی انسانی توانمند و با قدردانی از تلاش دولتمردان در سالهای اخیر برای توسعه و بالندگی مناطق محروم از جمله کهگیلویه وبویراحمد به ضرورت توسعه بیش از پیش استان تاکید کرد و گفت: دولت باید با تمرکز در ایجاد طرح های اقتصادی زمینه رشد اقتصادی در این استان را فراهم کند.
وزیر کشور هم به اهتمام دولت برای توسعه اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: توجه به مناطق دورافتاده و محروم از رویکردهای مهم دولت است.

رحمانی فضلی به وفاق و همدلی مردم و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد و افزود : به برکت این اتحاد و هم افزایی شاهد رشد چشمگیر در سالهای اخیر در کهگیلویه و بویراحمد بودیم .

رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد با رویکرد اقتصادی دولت در کنار سایر حوزه ها شاهد توسعه بیشتر این خطه از کشور باشیم.

در حاشیه این دیدار غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان های گچساران وباشت درمجلس شورای اسلامی به آغاز فعالیت های عمرانی و اقتصادی در استان اشاره کرد و گفت: مسئولان و در راس آن استاندار جدید باید برای تحقق این اهداف تلاش کنند.

وی افزود: دکتر احمدی استاندار جدید توان اقتصادی خوبی دارد که می توان از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف اقتصادی استفاده کرد .

ارتباط با امام جمعه